Rengarenk Yelpazeler Tığ Oyası ModeliBugünkü tığ oya modeli renkli ve cıvıl cıvıl görünüyor. Sütlü kahve renkli tek renk yazma kenarına koyu tonlarda mor ve mavi renk hareket katmış.

Tığ oya modeli sıralı olarak yapılıyor. Bu yüzden kolayca örebilirsiniz. Önce yazma ile aynı renk kullanarak bir sıra zincir çekip tığ battı yapın. Sonra bir tane örümcek yapın. İpi iki defa dolayıp üçüncü tığ battısına girip dört defada örülen bir tırabzan yapın. 4 zincir çekip aradan girip ilmeği kapatın.

Böylece bir tane pipieik yapmış olacaksınız. Sonra aynı boşluğa 6 tane sıkı iğne doldurun. 1 zincir çekip bir tane daha örümcek yapın. İpi iki defa dolayıp üçüncü tığ battısına girip bir tırabzan yapın. 8 tane zincir çekip geri çevirin. Önceki pipiriğin tepesine tutturun.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra örgüyü çevirin 3 zincir çekip ipi iki defa dolayıp zincirin altından girip ikişerli olarak örerek tırabzan yapın. 4 zincir çekip aradan girip bir tane tomurcuk yapın. İki defa dolayıp aynı yere girip bir tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip aradan girip kapatın.

Bu şekilde her defasına küçükten büyüğe doğru tırabzanlar yapın. Her tırabzanın arasına tomurcuk yapın. 5 tane tomurcuk olunca yaprak tamamlanmış olacak. Son tırabzanın arasına sıkı iğne doldurun. Sonra 6 zincir çekip yaprağın olduğu aynı yuvaya kapatıp tırabzana geçin. Buraya sıkı iğne doldurun.

Bundan sonra çiçekleri yapmalısınız. Oya sandığım kanalının hazırladığı bu hoş tığ oya modelini beğenenler kolayca yapabilsin diye videolu anlatımını da ekliyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.