Rengarenk Yapılan Örgü ModeliRengarenk içinizi açacak bir model ile sizler leyim. Tüm bebek örgülerinde ve özellikle battaniye yapımında kullanmanızı öneririm. Ana rengini beyaz olarak kullandım. Üzerindeki model kısmında pembe ve yeşil tonları kullandım.

Zıt renklerin örgüye yakıştığını ve dikkat çektiğini düşünüyorum. Ama aynı rengin açık ve koyu tonları ile yapılabilecek bir model. Cıvıl cıvıl bir model olduğu için battaniyeye çok yakışacaktır. Yapacağınız örgünün renklerini bebeğin cinsiyetine göre ayarlayabilirsiniz.

Benim fikrimi soracak olursanız sonraki çocuğun cinsiyetinin değişik olmasını düşünerek hem kız hemde erkek çocuklara uygun olacak renkleri seçmeniz yönünde olacaktır. Modelin yapımı 8 ilmek ve katları ile yapılmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar


İlk olarak beyaz renk ile başlayıp bir sıra bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgüyü çevirip arka tarafını da düze çevirerek örün. Tekrar ön tarafa geçince yeşil renge geçin. İlk iki ilmeği örmeden atlatıp sonraki 6 ilmeği yeşil renk ile düz örün.

İpi arkaya alıp 2 ilmek örmeden atlatın. 6 ilmek düz örüp devam edin. Arka tarafta yeşil renkli ilmekleri tekrar düz örüp beyaz renkli ilmekleri örmeden atlatarak devam edin. Tekrar ön tarafa geçince iki ilmeği örmeden atlatıp sonraki 6 ilmeği pembe renk ile düz örün.

Bu sırada yeşil renkli ilmekleri pembe renk ile düz örüp beyaz renkli ilmekleri örmeden atlatın. Tekrar ön tarafa geçince pembe ilmekleri yeşil renk ile düz örüp tamamlayın. Bundan sonra bütün ilmekleri beyaz renk ile düz örerek modeli bitirin. Sonraki sıralarda modeli kaydırarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.