Rengarenk Kıvrımlı Battaniye ve Bebek Örgüsü ModeliEvde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz bir model ile birlikteyiz. Rengarenk bir battaniye ve bebek örgüsü modeli olabilen bir model paylaştım. İsterseniz tek renk veya iki renk ile de örebilirsiniz.

Model 12 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak ilmekleri hazırlayıp örgüye arka sıradan başlıyoruz. Bütün ilmekleri düz olarak örün. Ön sırada ilmekleri tekrar  düz olarak örün. Örgünün arka sırasına geçince ilmekleri düz olarak örün. Bu şekilde 3 haroşa sırası oluncaya kadar hem ön sırada hem arka sırada ilmekleri düz olarak örün.

Ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra bir ilmek artırın. 4 ilmek düz örün. Sonraki 3 ilmeği kesmemiz gerekiyor. Ortada çizgi şekli oluşması için ikinci ilmeği örgünün başına alıp 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. 4 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp aynı şekilde ikinci modeli örerek devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında ilmekleri ters örerek sırayı tamamlayın. Ön sırada aynı şekilde bir önceki sırada yapılan işlemleri tekrarlayacağız. Önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek artırın ve 4 ilmek düz örün. Sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip 3 ilmeği birlikte düz örerek toplayın. 4 ilmek düz örüp bir ilmek artırın.

Bu modelde örgünün iki kenarında ilmek artırıp tam ortada ilmek keserek sayıyı dengeleyeceğiz. Artırma sırası 4 tane oluncaya kadar bu şekilde aynı işlemi tekrarlayın. Sonra örgünün ön sırasında renk değiştirin. Bütün ilmekleri düz olarak örün. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki işlemleri tekrarlayarak devam edin.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.