Pileli (Akordiyon) Örgü Modeli Yapımıpileli(akordiyon)örgü modeli kız yeleğiSevgili hanımlar bugün istek alan ve kız bebek örgülerinde benim favorim pileli(akordiyon) örgünün yapımını göreceğiz. Model bir ritm içinde devam etmektedir. Örgüye 6 tane ters ilmekle başlanır ve 8 düz 8 ters diye devam eder. Örgünün tek püf noktası düz ilmeklerle başlayınca 8 ilmek olacak ters ilmeklerle başlayınca 6 ilmek olacak. Her model 4 sıra örülecek.

Örgüye şeklini veren ilk başlangıçtaki ilmek sayısının her defasında değişmesidir. Bu modeli kız bebek yeleği olarak örüp anlatmamı istediler maalesef buna vaktim olmadığı için bende modelin anlatımını yapmaya karar verdim.

Bu model ile yapılmış kız bebek yeleği resmini sayfanın başında paylaştım. Bu yelek bana ait değildir. Yeleğin sahibinin ismi şu an aklımda değil ama emeği için teşekkürler.Sponsorlu Bağlantılar


Pirinç örgü ile bebek yeleği yapımı özellikle kol ve yaka kesimini bilmeyenler için ideal bir modeldir. Anlatımına bakabilirsiniz.pileli(akordiyon)örgü modeli (5)pileli(akordiyon)örgü modeli (4)pileli(akordiyon)örgü modeli (3)pileli(akordiyon)örgü modeli (1)


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.