Pembe Tonlarda Yapılan Tığ ve Şiş Yelek ModelleriPembe tonlarda biri şiş diğeri tığ ile yapılan yelek modellerinin yapımını sizler için anlatacağım. İlk yelek modeli kolay ajurlu olarak yapılan oldukça kolay bir model.

Aynı zamanda bu modeli bebek örgüleri içinde kullanabilirsiniz. Bebek örgüleri için kullanmayı düşünüyorsanız modeli hem kız bebeklere uygun hem erkek bebeklere uygun olarak çalıştım.

Şiş ile yapılan yelek modeli 10 ilmekle yapılıyor. Model 5 ilmekle yapılıyor aralarda 5 ilmek haroşa kullanılıyor. Bir sıra arka taraftan bütün ilmekleri ters örerek bir sıra örün. Örgünün ön tarafında ilk 5 ilmeği ters örün.

Sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip tersten girerek birlikte kesin. Bir ilmek dolayıp bir ilmek düz örün. Sonra tekrar bir ilmek dolayıp sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Örgünün arka tarafını ters örerek tamamlayın.

Tekrar ön tarafta ilk 5 ilmeği ters örüp modelli olan kısmı düz örerek devam edin. Model her ön yüzde kurulmuyor. Bir sıra düz örerek boşluk vermeniz gerekiyor. Haroşa kısımları ister ters örerek ister düz örerek yapabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci yelek modeli tığ ile yapılmaktadır. Hem kolay hemde gösterişli bir yelek modeline yer verdim. Dolgulu bir yelek modeli olduğu için soğuk kış günlerinde sıcacık bir giysi olacaktır. Tığ ile yapılan yelek modeli için ister önce birkaç sıra tırabzan ile lastik yapın. İster yan tırabzan yaparak lastik hazırlayın.

Lastikten sonra 5 adet tırabzan yapıp bir zincir çekerek bir tırabzan atlayıp delik yapın. 5 tane tırabzan bir delik şeklinde ilk sırayı oluşturun. Sonra diğer sıraya geçin.

Bu defa tırabzanları deliğin üzerine kaydırarak yapın. Tırabzanlardan sonra aynı deliğin içine bir tane dolgu yapın. Sonra 5 tırabzan bir dolgu şeklinde devam edin. Her sırada tırabzanları deliğin üzerine kaydırın.

Paylaştığım modeller hem bebek yelekleri için hem bayan yelekleri için kullanılabilir. Modellerin kolay ve şık olmasına özen gösterdi. Umarım beğenirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.