Papatyalar Tığ Yelek ve Şal ModeliSevgili takipçilerim papatyalar adını verdiğim tığ yelek ve şal modeli anlatımı ile birlikteyiz. Etol şal ve baharlık yelek yapmak için uygun bir model. Alize diva ile ördüğüm modeli sizler ince angora iplerle de yapabilirsiniz. 

Kullandığım ip oldukça ince ve merserize bir yapıda olduğu için model çok kibar oluyor. Kalın iple yapmayı düşünüyorsanız önce küçük bir parçaya modeli uygulayın ve nasıl göründüğüne bakıp öyle karar verin. Sponsorlu Bağlantılar


İlk olarak 5 zincir çekip elinizle burayı tutarak yerini belli edin. Sonra 6 zincir çekip elinizle tuttuğunuz yere batıp bir halka oluşturun. Zincir olan bölümü yukarı doğru çevirip halkanın içine girin ve sıkı iğne doldurun.

12 sıkı iğne doldurun. 10 tane zincir çekip elinizle tutun ve 6 zincir daha çekip buraya batın. Aynı şekilde hala oluşturup içini sıkı iğne ile doldurun. Sırayı tamamlarken son halkayı yapıp 5 zincir çekerek bitirin.

İkinci sıraya başlarken bir tane sıkı iğne yapıp 3 zincir çekin. Halkanın üzerindeki üçüncü sıkı iğneye batıp tutturun. 5 zincir çekip yanına batın ve pipirik oluşturun. 6 tane pipirik yapın ve 3 zincir çekip aradaki zincirin ortasına batıp tutturun. 3 zincir çekip sonraki halkaya batın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir