Pamuk Şekeri Tığ Örgü ModeliBen severek ördüm umarım sizlerde severek izlersiniz. Tığ ile yaptığım bu hoş modeli örgü bilen herkes yapabilsin diye kolay olarak seçtim. Yelek ve şal gibi örgülere model arayanlar için hoş bir seçenek olabilir. 

Zincirimizi ayarlıyoruz. 6 zincir çekip buraya batın ve aynı yere 7 tane üçlü tırabzan yapın. Hiç zincir çekmeden beşinci zincire batıp bir tane üçlü tırabzan yapın. Araya 2 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yapın. Tekrar 5 zincir atlayıp aynı yere batarak 7 tane tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


İlk sırayı 7 tırabzan yapıp bir zincir çekin ve ikinci zincire bir tane tırabzan yaparak bitirin. Üst sıraya geçerken bir zincir çekin ve örgüyü ters çevirin. İlmeği uzatıp ipi bir kez dolayın ve aynı yere batıp tekrar uzun bir ilmek çıkartın. Her defasında ilmeği bir kez dolayarak 4 ilmek çıkartın. Bu ilmekleri bir defada toplayın. 3 zincir çekip alt sıradaki tırabzanların ortasına batın. 

Tekrar 3 zincir çekip tırabzanların arasındaki deliğe batıp buraya dolgu yapın. Araya 2 zincir çekip aynı deliğe bir dolgu daha yapın. 3 zincir çekip sonraki tırabzanların ortasına batın. Örgünün bittiği yerde dolguyu tek yapın. Örgünün başlangıcında ve sonunda dolgular tek olarak yapılacaktır. Diğer sıraya geçince bu defa modeli kaydırarak devam edin. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.