Pacwork Battaniye ModeliBugün pacwork battaniye modeli ile evde kalan ipleri nasıl değerlendireceğimizi birlikte göreceğiz. Evde kalan bütün ipleri toplayıp renkleri rastgele kullanarak istediğiniz örgüyü yapabilirsiniz.

İster bebek battaniyesi ister yatak örtüsü veya kırlent gibi birçok yerde kullanabileceğiniz bir örgü modeli.  Kırk yama adı verilen pacwork tekniği bu model için çok uygun bir isim olacaktır.

Bu modeli yapmak için istediğiniz sayılarda modele başlayabilirsiniz. Sayılar tekli sayılardan oluşmalıdır. Ben modeli 25 ilmekle başlayarak yaptım. Önce bir sıra düz örün. Ön tarafa geçince 11 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip şişe geri alın. 3 ilmek düz örerek kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüzde bütün ilmekleri düz örün. Ön yüzde her defasında tam ortadaki 3 ilmeği kesmeniz gerekiyor. 3 ilmeği keserken önce ilk iki ilmeğin yönünü çevirip sonra 3 ilmek kesmelisiniz. Bu şekilde tek ilmek kalıncaya kadar ilmekleri kesin.

Tek ilmek kalınca diğer renge geçin ve ilmeği düz örün. Sonra önceki ördüğümüz parçanın yanındaki bölümden ilmek çıkartarak devam edin. 114 ilmek çıkartın ve sonra şişe 11 ilmek daha ilave edin. Sonra örgüyü çevirip bütün ilmekleri düz örün. Ön tarafa geçince tam ortadaki 3 ilmeği keserek örün.

Ben videodaki modeli çok uzun sürmesin diye 17 ilmekle başlayarak anlattım. Kaç ilmekle başlarsanız başlayın. ön tarafta tam ortada kalan 3 ilmek kesilerek örülecek. Diğer ilmekler ise düz olarak devam edilecek.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.