Özenle Seçilmiş Çeşitli Dantel ModelleriEn güzel Dantel Örneklerini paylaştığımız bu konuyu herkesin ilgiyle inceleyeceğini düşünüyorum. Bizim kültürümüzde en şık evlerin vazgeçilmezi danteller hiçbir zaman modasını kaybetmeyecek el işlerinden bir tanesi. Hemen hemen her yerde kullanılabilen Dantel Modelleri çok güzel görünüyorlar.

Tığ işi dantel örneklerinde olduğu gibi iğne oyasıyla yapılan ve hatta mekik oyasıyla yapılan mekik dantel örnekleri de bulunuyor. Genç kızların çeyiz sandıklarında kesinlikle olan çeyizlik dantel modelleri el emeği göz nuru ile hazırlanmaktadır.

Her genç kızın hayali olan beyaz gelinlikleri bile süsleyen danteller olmazsa olmazlardan. Özellikle çeyizlerin vazgeçilmezi olan danteller herkes tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

Evlilikte alınan mobilyaları süslemek için çeyiz bohçalarından ilk çıkan ve kullanılan galiba danteller olsa gerek. Salon takımlarını danteller daha bir güzel ve gösterişli gösteriyor.Sponsorlu Bağlantılar


Fiskosların üzerine oymalı fiskos dantel örtüler, yemek masalarına dantel masa örtüleri, vitrinlere dantel vitrin örtüler güzel bir şekilde evinize tarz katıyor. Evlerin birçok yerinde dantel kullanılmaktadır.

Dantellerin tamamını örebileceğiniz gibi kumaşa geçirerek farklı görünümler elde edebilirsiniz. Eskilerden kalan hatırası olan el emeği göz nuru dantelleri kumaşa geçirmek çok hoş oluyor.

Hem eski dantelleri değerlendirmiş olacaksınız hem farklı bir tarz elde etmiş olacaksınız. Kullanmadığınız vitrin örtülerini birleştirip altına kumaş geçirerek yatak örtüsü yapabilirsiniz.

Ayrıca yapacağınız fiskos örtüsünü masa üzerine runner olarak kullanabilirsiniz. Mutfak için tamamını dantel olarak örmek yerine kumaşa köşe şeklinde örüp geçirmek daha kolay ve avantajlı olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.