Oya ve Dantel Dünyası Dantel Havlu Kenarı ModelleriOya ve dantel dünyasının anlatımını yaptığı çok güzel 4 adet tığ havlu kenarı modelinin yapımını sizlerle paylaşıyorum. En ilgi çekici dantel havlu kenarı modellerini tek seferde aynı yazıda paylaştım.

Havlu kenarı modelleri rengarenk görüntüleri ile çok hoşunuza gidecek. Havlu kenarı modellerinin hepsi emekli ve ağır modellerden oluşmaktadır.

Çeyiz için havlu kenarı modeli arıyorsanız bugün paylaştığım örnekleri değerlendirmenizi öneririm. Derya hanımın tecrübeli anlatımı ile bu modellerin hepsini kolayca yapacağınızı düşünüyorum.

İlk dantel havlu kenarı modeli benim favori modelim oldu. Beyaz havlu kenarı için yapılmış. Önce üçgen dağ modelini yapın. Yukarı doğru delikleri azaltarak bu bölümü hazırlayın.

5 yaprak ile yapılan çiçekleri hazırlayın. Çiçeklerin yaprak kısmı biraz sizi oyalayabilir. Çiçeklerin ortasına bir tane inci dikin.

İkinci dantel havlu kenarı modeli de oldukça emek isteyen bir örnek. Önce havlu kenarının uzunluğunda kemer hazırlayın. Kemer üzerine önce yeşil iple örümcekli ara kısmını yapın.

Çiçeklerin alt zemini sıkı iğne ile yapılmış. Yukarı doğru azalan ilmekleri tamamlayıp üzerine dalları yapın. Bu dalların üzerine renkli lale desenlerini yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü dantel havlu kenarı modeli için eskilerden kalma oymalı dantel modeli kullanılmış. Önce havlunun içindeki renklerle motifleri hazırlayın.

Sonra kenar kısmındaki oymalı danteli yapın. Bunları yan yana ekleyerek tamamlayın. Son olarak kenar kısmına birkaç sıra delik yapın.

Dördüncü ve son dantel havlu kenarı modeli oldukça enli olarak örülen oymalı deliklerden oluşmaktadır. Bu model dilimli olarak genişletilip aynı şekilde küçültülerek yapılıyor.

Son olarak etrafına renkli ip ile tığ gidiliyor. Katmerli çiçek hazırlayın. Sonra kenar için yapılan tığ battsının rengi ile yaprakları yapın. Dantel havlu kenarı modellerinin videolu anlatımlarını sırasıyla alt tarafta bulabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.