Örmesi Dikkat İsteyen Görünümü Dikkatleri Çeken Renkli ÖrgüBugün örerken zorlandığım ama görünümü ile beğenileri kazanan iki renkli bir örgü modeli anlatacağım. En beğendiğim renk olan yeşil tonları ile beyaz tonlarını bir arada kullanmayı tercih ettim. Bebek örgülerine çok yakışan bir renkli örgü modeli olduğu için sizlerle paylaşmak istedim. Sizlere tavsiyem modeli küçük bir parçada çalışıp nasıl yapıldığını anlamanız yönünde olacaktır. Sonrasında asıl örgüde modeli zorlanmadan yapabilirsiniz.

Model 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. Önce bir renk seçip lastik hazırlayın. Sonra örgünün arka sırasında aynı renk ile kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek düz 4 ilmek ters bir ilmek düz şeklinde sıra boyunca tüm ilmekleri örün. Ön sıraya geçince renk değiştirin. Kenar ilmeğini düz örüp sonraki ilmeği örmeden atlatın. 4 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeği örmeden atlatın. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasında aynı ilmekleri bu defa ters örüp aynı ilmekleri örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Ön sıraya geçince renk değiştirin. Önceki sırada örmeden atlanan ilmekleri yanındaki ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakın. Üzerinden atlatılan ilmeklerin içine girip düz örerken üzerinden atlatılan ilmekleri ise örmeden atlatın. Arada kalan 2 ilmeği düz olarak örün. Örgünün arka sırasına geçince model tamamlanırken bir sonraki model içinde ön hazırlık yapılıyor. Her defasında model kaydırılıyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.