Örgüye Lastik Yerine Değişik BaşlayabilirsinizÖrgüye başlarken genellikle lastik kullanırız. Bazı modeller lastik istemez ama lastik kullanmadan örgüyü değişik bir görünüme kavuşturmak için nasıl bir yöntem kullanacağınızı anlatacağım. Lastik yerine değişik bir başlama tekniği ile beraberiz. 

Bu başlangıcı kız çocuk örgüleri ve bayan örgülerinde kullanabilirsiniz. 8 ilmek ve katlarını hesaplayıp bir ilmek ilave edin. İlk olarak örgüye başlarken çift şişe veya bir numara kalın şişe ilmekleri takın. 

Sonra kenar ilmeğini alıp 7 ilmeği düz örün. İpi arka tarafa geçirerek bir ilmek örmeden atlatın. Sonra tekrar 7 ilmeği düz örüp sekizinci ilmeği örmeden atlatıyoruz. Bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüze geçince tekrar kenar ilmeğini alıp 7 ilmeği düz örün ve sekizinci ilmeği örmeden tekrar atlatıp örmeye devam ediyoruz. Sonra tekrar ön yüze geçip kenar ilmeğini alıp sonraki 7 ilmeği çift dolayarak düz örün. İpi arkaya alıp sekizinci ilmeği örmeden atlatın.

Burada çift dolamanın amacı ilmeklerin boyunu uzatmaktır. Arka sıraya geçince bu defa kenar ilmeğini örüp örgüyü çevirin ve bu ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartın. Bu yeni ilmeğin içinden tekrar bir ilmek çıkartın. Bu şekilde son ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartın. 

3 tane yeni ilmek çıkartınca örgüyü tekrar ters çevirin. Çift dolanan ilmekleri serbest bırakıp ters örerek toplayın ve ilmeği sıkıştırın. Örgüyü çevirip tekrar 3 tane ilmek çıkartıp örgüyü çevirin. Arada örmeden atlanan ilmeği ters örüp örgüyü çevirin. Tekrar 3 tane yeni ilmek çıkartın.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir