Örgülerde Tığ Kenar Modeline Yenisini EkledimYaptığınız örgülerde yapacağınız tığ kenar modeli anlatımlarına yenisini ekliyorum. Genellikle yapılan örgü kenarında nasıl bir model kullanmalıyım?Şeklinde gelen sorulara cevaben çeşitli modellere yer veriyorum.Sponsorlu Bağlantılar


Paylaştığım model özellikle şal ve battaniye kenarı için çok şık olacaktır. İnce iplerle yaptığınız zaman yelek kenarı içinde kullanabilirsiniz. Modeli iki şekilde yapabilirsiniz. Ön hazırlık için önce bir sıra üçlü tırabzan yaptım. Sizlerde örgünün kenarına aynı şekilde tırabzan koyabilirsiniz yada direk modelin üzerine uygulayabilirsiniz. Başlangıç olarak 6 zincir çekip üçüncü tırabzana battım. Aralarda 3 zincir çekip üçüncü tırabzana batarak ikili tırabzan yapıp delikler oluşturuyoruz. Diğer model için aralardaki tırabzan sayısını dörde çıkartıyoruz. Aralardaki boşluğu artırınca daha geniş araları azaltınca daha kıvrımlı bir görünümü oluyor. Sonra 3 zincir çekip geri dönüyoruz. Direk vazifesi gören tırabzana yan batıp 6 tane üçlü tırabzan yapıyoruz ve sonraki tırabzanın tepesine batıp sabitliyoruz. 6 zincir çekip örgüyü ters çevirin ve tırabzanların dibine batın.

3 zincir çekip tekrar geri dönün ve oluşan deliğe 10 tane üçlü tırabzan doldurun. Devamındaki tırabzanın arasına 6 tane daha üçlü tırabzan yapıp devam edin. Bu şekilde kıvrımlı bir kenar elde etmiş olacaksınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir