Örgülerde Tercih Edeceğiniz Özel Yelek ModeliYaz rengi olan beyaz rengi kullanarak hem yelek modellerine hemde bebek örgülerine yakışan bir model hazırladım. Modeli 5 ilmekle yaptım. Aralarına ikişer tane ters ilmek koydum.

Önce lastiği örüp hazırlayın. Ön tarafa geçince ilk iki tane ilmeği ters örüp 5 ilmeği düz örün. 2 ilmek ters örüp 5 ilmeği düz olarak öreceğiz. Arka tarafa geçince ilmekleri olduğu gibi aynen öreceğiz. 

Tekrar ön tarafa geçince ilmekleri 2 ters 5 düz olarak örmeye devam edin. Arka tarafta bütün ilmekleri aynı örüp 4 sırayı tamamlayın. Ön tarafta modeli kurmaya başlıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Başlangıçtaki iki ters ilmeği örüp ipi bir kez dolayarak artırın. Sonra bir ilmek ters örün. Ortada kalan üç ilmeği birlikte ters olarak örün. Bir ilmek daha ters örüp bir kez ipi dolayın. Aralarda 2 ilmek ters örüp modeli tekrarlayın.

Arka tarafta iki ilmek düz 5 ilmek ters olarak ilmekleri sıra boyunca örün. Tekrar ön tarafa geçince aynı şekilde 2 ilmeği ters örüp ipi bir kez dolayın ve ilk ilmeği ters olarak örün. Sonraki üç ilmeği birlikte ters örer gibi kesip bir ilmek daha ters örün. Sonra bir ilmek artırıp aradaki iki ilmeği ters örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir