Örgülerde Renkli Başlangıç ModeliSevgili hanımlar tek renkli yapacağınız örgülere renk katmak için renkli başlangıç tekniğini kullanabilirsiniz. Bu renkli örgüye başlangıç tekniğini isterseniz örgünün devamında kullanabilirsiniz. Ben beyaz renkli bir örgü için koyu tonlarda mavi renk ile başlangıç yaptım.

İstediğiniz sayılarda örgüye başlayabilirsiniz. İlmekleri şişe takıp hemen modele başlayalım. Ben ilk ilmeği örmeden alıyorum. Sonrasında ilk ilmeğin yanındaki boşluğa girip buradan bir ilmek çıkartın.

Bir kez ipi şişe dolayıp ilmeği düz örün. Bütün ilmekleri aynı şekilde önce arasındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın. Sonra ipi şişe dolayıp ilmeği düz örerek tamamlayın. Bir tane olan ilmekleri 3 taneye çıkartmış olacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Örgüyü çevirince ilmekleri üçerli olarak düz örerken kesin. Her üç ilmeği bir defada düz örerek kesin ve sayıyı eski haline getirmiş olun. Sonraki sırada örgüyü çevirip beyaz renge geçtim. Bütün ilmekleri düze çevirerek ördüm.

Renk değişikliği yaparken düz örgüde bu işlemi yapmalısınız. Böylece örgünün üzerinde çizgiler oluşmasını engellemiş olursunuz. Sonrasında düz örgü ile devam edebilirsiniz yada istediğiniz herhangi bir modeli koyabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.