Örgülerde Lastik Yerine Kullanabileceğiniz ModelÖrgülerde sürekli olarak aynı lastik modelini kullanmak istemiyorsanız anlatacağım model tam size göre demektir. Görünüm olarak iki ters iki düz lastik biçiminde görülen model haroşa ile yapılmaktadır. 

Kabartmalı göründüğü için değişiklik yapmak isteyenlerin ve erkek örgülerinin vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor. Boyunluk gibi lastik ile yapılan örgülere çok yakışacaktır. 

4 ve katları sayılarla yapılıyor. İlk olarak ilmekleri şişe takıp bir sıra ön yüzde bütün ilmekleri düz olarak örün. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve ilk iki ilmeği düze çevirip örün. İpi ön tarafa alın ve iki ilmeği örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


2 ilmek düz örüp iki ilmek örmeden atlatarak sırayı tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince bütün ilmekleri atlamadan düze çevirip örün. Böylece haroşa ilmeklerin aralarında düz ilmekler görünecektir. 

Model örüldükçe biraz toparlayıp pliseli gibi olmaktadır. Bu yüzden örgüye başlarken bunu göz önünde bulundurup ilmek sayısını ona göre ayarlayın. İki düz iki ters lastik modelinin her iki yüzü de aynı görülmektedir. Ama bu modelin ön ve arka yüze tamamen farklı olmaktadır. 

Erkek ceketlerinde bu lastik şeklindeki modeli kullanıp spor ve düz hatlara sahip örgüler elde edebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir