Örgülerde Asri Lastik YapımıÖrgülerde kullanabileceğiniz farklı bir alternatif olarak asri lastik modelini kullanabilirsiniz. Genel olarak bütün örgülerde farklı lastik seçenekleri aranmaktadır. Bu konuda kararsız kalanlar için farklı tasarımları anlatarak sizlere fikir vermek istiyorum.

Bu lastik modeli spor örgülere daha fazla yakışacaktır. Özellikle genç kızlar için ve erkekler için yapılan her türlü örgüde çok şık duracaktır. Ayrıca boyunluk şapka gibi örgülerde örgünün tümünde bu modeli kullanabilirsiniz. Sponsorlu Bağlantılar


3 ilmekle yapılan bir model. Arka taraftan bakınca bir düz iki ters şeklinde görünürken ön taraftan bakınca salaş saç örgüsüne benzeyen bir görüntüsü var. İlmekleri hesaplayıp şişe takın ve örmeye başlayın. İlk olarak bir tane ters ilmek örüyoruz. Sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak keser gibi örüyoruz. 

Sonra birlikte ördüğümüz bu iki ilmeğin ilkini bir kez daha düz olarak örüyoruz. Arada bir ters ilmek örüp tekrar iki ilmeği düz örün ve ilk ilmeği bir kez daha düz örün. Arka yüzde ise bir tane düz ilmek bir tane ters ilmek örüp ikinci ters ilmeği örmeden atlatıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir