Örgüden Hazır Gibi Blazer Ceket Nasıl Örülür? Detaylı AnlatımEğer bebeğinize hazır görünümlü bir hırka yapmak istiyorsanız bu model tam size göre. Yeni dönemde erkek bebeklere yetişkin erkek kıyafetlerinin küçülmüş şeklinde kıyafetler yapılmaktadır. Örgüden hazır blazer ceket tam bu tanıma uymaktadır. Yapımı normal bir hırka örer gibi ama görünüşü hazır bir kıyafet gibi görünüyor.

Modelin ipi biraz kalın bir ip tercih edilmiştir. Elinizin sıkılığına göre 5.5 veya 6 numara şiş tercih edin. Ön parça 25 ilmekle başlanır. Ön lastik yerini belirlemek için 8 haroşa örüp bir ilmek ters öreceğiz. Son kalan 4 ilmeği örmeden döneceğiz.

Ön yüzde 9. ilmeğimiz ters arka yüzde ise selanik olarak örülecek ve kalan 4 ilmeğin bir tanesi örülüp 3 tanesi örülmeden geri dönülecek. Ön kısım bu şekilde devam edecek.

Yaka kısmını oluşturmak için bir tane düz ilmek koyuyoruz. Ön yüzlerde bu düz ilmeği kaydırarak devam ediyoruz. Bu çok farklı örgüden hazır gibi görünen blazer ceketi ışıl hanımın anlatımı ile yapmanızı tavsiye ediyorum.

Hazır gibiörgü blazer ceket modeliSponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir