Örgüde Piko Görünümlü 2 Çeşit Kapatma TekniğiDeğişik örgü tekniklerini birlikte öğrenmeye devam ediyoruz. Örgüde piko görünümlü değişik kapatma tekniğini ben daha önce uyku tulumunun bitimini yapmıştım. Robadan başlayarak ördüğünüz örgülerde bitişi bu şekilde yaparak değişik bir görünüm elde edebilirsiniz. 

İnce ve hafif bir görünüm elde etmek isteyenler kapatmaya başlarken ilmeği bir defa düz örüp sol şişe geri takın. Bir kez daha düz örün. Bu ilmeğin devamındaki ilk ilmeği diğer şişe takıp bir kez düz örün. Sonra önündeki ilmeği üzerinden geçirip kesme işlemini yapın. 

Devamındaki ilmeği düz örüp önündeki ilmeği üzerinden atlatıp kesin. Tekrar bir ilmek örüp önündeki ilmeği üzerinden atlatın. Sonra son ilmeği bir kez düz örün. Şişe geri takıp bir kez daha düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


İlmeği tabanından diğer şişe takıp yeni bir ilmek çıkartın. Bu ilmeği düz örüp önündeki kalan ilmeği üzerinden atlatıp kesin. Devamındaki iki ilmeği daha düz örüp aynı şekilde kesmeye devam edin. 

Diğer kesme işleminde ise önce şişe iki ilmek takıp bu iki ilmeği düz örün. Sonra ilk ilmeği ikinci ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Sonra ikinci ilmeği düz örüp önde kalan ilmeği ördüğünüz ilmeğin üzerinden atlatın. Sonraki ilmeği düz örüp önde kalan ilmeği atlatarak iki ilmek daha kesin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir