Örgüde Kullanılan Tığ Kenar ModeliÖrgüde kullanılan tığ kenar danteli modeli hazırlamaya devam ediyorum. Biten örgülerin kenarlarının boş kaldığını düşündüğümüzde hemen bir arayış içine gireriz. Nasıl bir kenar yapabilirim diye çok soru geldiği için bu konuya geniş bir yer verdim.

Daha önce iki ayrı model daha anlattım ve bugün yeni bir model hazırladım. Bu model biraz ağır görünse de düz olan örgülerinizi hareketlendirecektir. Battaniye ve şal gibi örgülerde çok şık duracağını düşünüyorum. Eğer modelin daha ağır durmasını isterseniz önce bir sıra tırabzan hazırlayıp üzerine yaprak modelini yapabilirsiniz. Sponsorlu Bağlantılar


Modelin yapımına geçecek olursak önce 8 zincir çekin. Sonra ipi 4 defa dolayıp beşinci tırabzana batın. İlmekleri örerek tırabzanı oluşturun ama son ilmeği örmeyin. Tekrar ipi 3 defa dolayıp aynı yere batın ve bir tırabzan daha yapın. Sonra 2 defa dolayıp yan tırabzana batın ve tırabzan örmeye devam edin. 

Sonraki tırabzanı yaparken bir defa dolayın ve aynı yere batın. Tekrar bir dolayıp yan tırabzana batın ve buraya iki tane daha tırabzan yapın. Sonra elde ettiğiniz tırabzanları ikişer ikişer örerek kapatın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir