Örgü Başlangıcı Modelini Bebek ve Yelek Modeli YapınÖyle bir model buldum ki her deva olacak. Düz örülen örgülerde örgü başlangıcı olarak kullanıp örgüye hareket katabilirsiniz. İsterseniz modelin devamını kullanarak çok şık bayan yelekleri ve bebek örgüleri yapabilirsiniz. 

Çok ilgi çekici ve kabarık yapıda bir model olduğu için dikkatimi çekti. Modelin yapımı için 8 ilmek ve katlarına ihtiyacınız olacak. İlk olarak ilmekleri şişe takın ve ön taraftan bütün ilmekleri ters olarak örmeye başlayın. 

Modelin arka tarafına geçince bu defa ilmeklerin hepsini düz olarak örün. Modelin üçüncü sırasında modelin ön tarafına geçince modeli kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın. 2 ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğin yerini değiştirin. Sponsorlu Bağlantılar


3 ilmeği düz örerek kesin. 2 ilmek düz örüp bir dolayın ve bir ilmek düz örün. Böylece ilk model bitmiş olacak. Bir dolayıp 2 ilmek düz örün. 2 ilmeğin yerini değiştirip üç ilmeği düz örerek kesin. 2 ilmek düz örüp bir dolayın. 

Modeli arka tarafta ters örerek tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra bir ilmek daha düz örün. Bir dolayıp bir ilmek düz örün. İki ilmeğin yerini değiştirip üç ilmeği düz örerek kesin.

Bir dolayıp 3 ilmeği düz örün. Sonra ikinci modeli tekrarlayarak devam edin. Arka tarafta ilmekleri ters örerek sırayı tamamlayın. Ön tarafta ilk üç ilmeği düz örüp bir dolayın. İki ilmeğin yerini değiştirip üç ilmeği düz örerek kesin. Arada 2 sıra ön yüzde ters arka yüzde düz örüp modeli kaydırarak tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.