Önleri Motifli Arkası Tığ Yelek ModeliBugün arkası tığ ile yapılan önleri motifli oldukça şık bir yelek ile sizlerle birlikteyiz. Yelek yapımında renkli batik ip ve açık renklerde ip kullanılmıştır.

Dilerseniz yeleğin arkasındaki tek sıra motif yerine 2 veya 3 sıra motif kullanabilirsiniz. Bu yelek modeli siyah ve gri tonları ile de çok şık olmaktadır. İnce angora iple yapılıyor.

İlk olarak yelek için motifleri yapmalısınız. Motifler dört yapraklı çift sıra şeklinde yapılmaktadır. Önce motifleri hazırlayıp renklerine göre sıralayıp yerleştirin. Dört motif yan yana olacak.

Batik iplerde renkler farklı şekillerde denk gelmektedir. Bu yüzden motifleri renklerine uygun şekilde ayarlayıp yerleştirin. Sonra bu motifleri ana renk ile birleştirin. Koltuk kısmına 7 sıra yaka kısmına 7,5 motif ekleyin.

Arka beden için yan yana 6 motif ekleyin. Arka tarafa bir sıra motif ekleyin. Sonra bu motiflerin üzerine 2 tırabzan bir delik şeklinde devam ederek örün.

Yelek için tüm parçaların kenarlarını aynı şekilde delikli model ile örün. Sonra tüm parçaları ütüleyin. Ütülenen 3 parçayı birleştirip yeleği tamamlayın.  Renkli görünümü ile beğenileri kazanan bir yelek modeli.

Entel dantel örgü evi kanalının tüm detaylarını anlatıp hazırladığı bu şık tığ işi yelek yapımını izleyerek keyifle yapabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir