Nohutlar Spor Yelek ModeliBugün eskilerden kalma nohut modeli ile nasıl şık bir yelek modeli yapıldığını göreceksiniz. Her yaşa uygun olacak bir yelek modeli olmuş. Tek örnek kullanmak yerine farklı geçişler kullanılarak çok hoş bir yelek modeli elde edilmiş.

Yelek modelinin yapımı için orta kalınlıkta 100 gramı 350 metre olan bir ip ve 3 numaralı şiş kullanılmıştır. Standart beden olan 38-40 bedene uygun büyüklüktedir.  Yelek modelinin ön parçaları için 79 ilmek. arka parçası ise 138 ilmek olarak başlayabilirsiniz.

Yelek modelinin başlangıcında bir ters bir düz lastik kullanılmıştır. Lastik modelinin üzerinde nohut modeli ile devam ediliyor. Bir miktar nohut modeli ile devam edildikten sonra ön lastiğin yanında nohut modeline devam edilirken diğer bölümlerde iki düz iki ters örgü ile devam edilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar


İki ters iki düz modeli yaklaşık 4 santim kadar ördükten sonra iki sıra nohut modeli uygulanmıştır. Bu kısım 5 defa tekrarlanmıştır. Ön lastik ve kol lastikleri yanında nohut modeli devam ettirilerek şık bir görünüm elde edilmiştir. Bir diğer şekli ise lastiklerin yanında nohut modeli uygulanmadan örülen yelek modelidir.

Bu şekli ile nasıl göründüğünü görmek istiyorsanız her iki resmini de yazıya ekledim. Bana sorarsanız benim fikrim lastiklerin yanına nohut modeli koymanız yönünde olacaktır. Ön lastiklerin başına 3 ilmek haroşa koyun. Böylece lastik çok daha muntazam olacaktır. Sevda hanım nohut modeli ile yaptığı iki yelek modelinin koltuk ve yaka kesimleri gibi tüm detaylarını ayrı ayrı videolarla anlatmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir