Nohut Modelini Beğenenlerin Favorisi Olan ModelPaylaştığım örgü modeli ile hem bayan hemde erkek örgüleri yapabilirsiniz. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor bu şekilde ilmek sayısını hesaplayıp artı 2 ilmek ilave etmeniz gerekiyor. İpin kalınlığına göre örgünün görünümü de değişecektir. 

Genel olarak modellerin birçoğu bayan örgülerine yakışacak şekildedir. Erkek örgüleri için çok fazla model bulunmadığından dolayı erkek kadın ayırmadan herkese uyabilecek modeller hazırlamaya özen gösteriyorum. Sponsorlu Bağlantılar


Bu model için ister lastik üzerine yapın ister lastik üzerine. İlk olarak ön yüzden modeli kurmaya başlıyoruz. İlk iki ilmeği ters örüp bir kez ipi dolayıp bir ilmeği örmeden diğer şişe aktarıyoruz. Araya 2 ters ilmek örüp tekrar ipi dolayın ve bir ilmek örmeden atlatın. Arka yüze geçince aynı şekilde aradaki ilmekleri bu defa düz örün. Örmeden atlanan ilmekleri ipi şişe dolayıp tekrar örmeden atlayın. 

2 düz ilmek örüp ipi dolayın ve bir ilmek örmeden atlatın. Tekrar ön yüze geçince iki ters ilmeği örüp üzerine ip dolayarak örmede atladığımız ilmeğin arasına girin ve buradan bir ilmek çıkartın. Bir kez ipi dolayıp aynı yerden bir ilmek daha çıkartın. Böylece 3 tane yeni ilmek elde edin. 

Tekrar arka sıraya geçince iki ilmeği düz örüp arasından çıkarttığımız yeni 3 ilmeği bir defada ters örer gibi toplayın. İki düz bir ters şeklinde sırayı tamamlayın. Böylece model tomurcuklu bir görünüme sahip olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir