Nohut Modeline Rakip Çıtır Desenli Örgü ModeliYeni modelim nohut modeli gibi iri taneli görünen bir örnek. Özellikle bebek örgülerinde mutlaka denemeyi düşünüyorum. Robalı bebek örgülerine çok uygun olacaktır.

İlk olarak 3 ilmek ve katlarını ayarlayıp en son iki tane kenar ilmeği ilave ederek ilmekleri ayarlayın. Önce arka sırada bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön sırada kenar ilmeğini örmeden alıp 3 ilmeği birlikte toplayın. Bir ilmek dolayıp aynı 3 ilmeği tekrar düz örün. Sonrasında bir tane ilmek artırın.

Sıra boyunca 3 ilmeği birlikte düz örüp bir ilmek dolayın ve ilmekleri tekrar düz örün. Sonrasında bir tane yeni ilmek artırın. Örgünün arka sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Önceki sırada artırdığımız ilmeği arka taraftan girerek düz örün. Bu şekilde örünce delik oluşmasını engellemiş olacaksınız.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra 3 ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın ve sonra bu 3 ilmeği düz örerek toplayın. Artırılan ilmeği arka taraftan girerek düz örün. 3 ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp 3 ilmeği düz örerek toplayın. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlıyoruz.

Minik desenli bir örgü modeli olduğu için bebek örgüleri ve erkek örgüleri gibi farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Angora iplerle etol şal yapabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde bu model ile sizler için bebek yelek modeli örmek istiyorum. Takipte kalın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir