Neşeli Ayaklar Şiş Örgü ModeliÖzellikle bebek örgülerine çok yakışacak olan neşeli ayaklar şiş örgü modelinin yapımını sizler için anlatacağım. Aslında model çok amaçlı olarak istenilen örgüde kullanılabilir.

Sade ve şık bir model. Model tekli sayılarla yapılıyor. İlmekleri hazırlayın. Model örgünün arka sırasında başlanıyor. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği ters örüp bir ilmek dolayın. Bundan sonrasında bütün ilmekleri ters örerken aralarda bir tane ilmek dolayıp artırma yapın.

En son ilmeği ters örün ve artırma yapmadan kenar ilmeğini örerek sırayı tamamlayın. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek ters örün. Sonra artırılan ilmeklerle birlikte 3 ilmeği düz örerek toplayın. Bir ilmek ters örüp bir ilmek düz örün. Düz ilmeği örerken başındaki ve sonundaki artırılan ilmeklerle beraber toplayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alıp bir ilmek düz örün. 3 ilmeği birlikte toplanan ilmeği örmeden atlatın. Bir ilmek ters örüp ipi örgünün arkasına alın ve bir ilmek örmeden atlatın. Örgünün ön sırasına geçince bir ilmek ters örüp önceki sırada örmeden atlanan ilmeği ipi arka tarafa alarak tekrar örmeden atlatın.

bebek örgüsü modeli

Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında ise bütün ilmekleri düz örerek modeli tamamlayın. Bundan sonrasında örgünün arka sırasında yeni modeli kurarak örgüye devam edin. Yakadan başlanan bebek yeleklerinde bu modeli mutlaka denemenizi öneririm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir