Nazar Boncuğu Örgü Modeli İle Çok Şık Örgüler YapınGörenlerin çok beğendiği nazar boncuğu örgü modeli ile çok şık örgüler yapabilirsiniz. Fikir amaçlı olması için bebek yeleği şeklinde küçük bir parça ördüm.

Modelin yapımı çok kolay aynı zamanda çok hoş oluyor. Hem bebek yelekleri için hem bayan yelekleri için kullanabileceğiniz bir model. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son iki tane kenar ilmeği ilave edin.

Önce lastik hazırlayın. Sonra ön yüzde bütün ilmekleri düz arka yüzde ters şeklinde örün. Sonra tekrar ön yüzde düz örüp arka yüze geçince bütün ilmekleri ters örerken aralarda birer tane artırma yapın.

Bu artırmaları ön yüzde ilmeklerin boyunu uzatmak için kullanacağız. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki üç ilmeği aralardaki doladığımız ilmekleri serbest bırakarak boyunu uzatın.Sponsorlu Bağlantılar


Bu 3 ilmeği önce birlikte ters örün sonra ipi arka tarafa alıp aynı 3 ilmeği bir kezde düz örün ve sonra ipi ön tarafa alarak son kez ters örün. Sonraki 3 ilmeğin boyunu uzatıp aynı şekilde önce ters sonra düz ve son olarak ters şeklinde 3 defa örün.

Örgüyü çevirince arka tarafta bütün ilmekleri ters olarak örün. Bundan sonra ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlayın. Ben küçük parçayı 41 ilmekle ördüm. 3 numaralı şiş ile arka parçayı 72 ilmek başlarsanız 6-8 ay bebekler için uygun olacaktır.

Bebek yeleklerine çok yakışacağı gibi bayan yeleklerine de çok yakışıyor. İnce angora iplerle bu modeli çalışabilirsiniz. Böylece çeyiz için uygun hale gelecektir. Etol şal için çok uygun bir model.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.