Narin Örgü ModeliÇok hoş bir örgü modeli gördüm ve hemen sizlere anlatmak istedim. Çok amaçlı olarak istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Her türlü kalınlıkta ip ile örebileceğiniz bir model.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılmaktadır. İlk olarak modele başlamadan önce lastik hazırlamanız gerekiyor. Sonra bütün ilmekleri ön sırada ters olarak örün. Bir sıra örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün üçüncü sırasında ön sırada önce kenar ilmeğini örmeden alın.

Sonra ipi ön tarafa alın ve iki ilmeğin arkasından arka tarafa geçirin. Arka tarafta ipi şişe bir kez dolayıp iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın. Sonra tekrar ipi ön tarafa alıp iki ilmeğin arasından arka tarafa geçirin. İpi şişe bir kez dolayıp iki ilmeği birlikte düz örün. İlmek sayısında herhangi bir değişiklik olmuyor.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince kenar ilmeğinden sonra ipi örgünün arka tarafına geçirin. İki ilmeği diğer şişe aktarıp ipi ön tarafa alın. İpi şişe bir defa dolayıp iki ilmeği beraber ters olarak örün. Tekrar ipi arka tarafa alıp iki ilmek atlatın. Sonra ipi tekrar ön tarafa alıp ipi şişe dolayın. İki ilmeği birlikte ters olarak örün.

İki modelin arasında bir sıra düz bir sıra ters örerek boşluk bırakın. Sonra örgünün ön sırasında modeli tekrarlayın. Orta kalınlıkta ip ve 3,5 numara şiş ile çalıştığım model gayet güzel ve gösterişli oldu. Umarım beğenirsiniz. Yapmayı düşünenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir