Nako Baby Hoşgeldin Soft İle İpek Yolu Örgü ModeliSizler için her defasında yeni marka ipleri ve yeni modelleri araştırıp beğenilerinize sunmaya devam ediyorum. Bugün nako baby hoşgeldin soft ile lastik istemeyen bir model denedim. 

Model lastik istemediği için kaşkol, boyunluk, bere gibi örgülere de yakışacaktır. Model iki sıradan meydana geliyor. Ön yüzde sürekli aynı model tekrarlanırken arka yüzde ise farklı şekilde yapılarak devam ediyor. 

Bu ip için 3,5 numara şiş kullandım. Örgünün sıkı olmasını isteyenler 3 numara şiş ile yapabilirler. Model için ister önce lastik hazırlayın ister hemen modeli uygulayın.Sponsorlu Bağlantılar


Kenar ilmeğini alıp İki ilmek sayın ve ilmeğin ara boşluğuna girip buradan yeni bir ilmek çıkartın. İpi bir kez şişe dolayıp sonrasında bu iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. 

Böylece iki ilmeğin yerine yeni üç ilmek elde edeceğiz. Burada artan ilmeği eski sayısına getirmek için yanındaki iki ilmeği arkadan girerek düz örer gibi kesin. Sonra tekrar ikinci ilmeğin arasından girerek bir ilmek çıkartıp ipi bir kez dolayın ve iki ilmeği düz örerek kesin.

Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp üç ilmeği düz olarak örün. İpi ön tarafa alıp dördüncü ilmeği örmeden atlatın. Tekrar 3 ilmek düz örüp sonraki ilmeği ipi ön tarafa alarak örmeden atlatın. 

Modelin ön tarafta aynı şekilde ilk başlangıçta olduğu gibi uygulamaya devam edeceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir