Mürdüm Rengi Ağır Tığ Oya ModeliMürdüm renginin en ağır tonu ile sizler için hazırlanmış bir tığ oyası modeli ile karşınızdayım. Renk tonlarının çok ağır olması bir yana kullanılan tığ oya modeli de oldukça ağır bir görünüme sahip.

Bu günlerde canlı renklerdeki tığ oyaların yerine ağır renklerdeki tığ oya modelleri daha fazla tercih ediliyor. Ben tek renk yazma kenarına yapılan tığ oya modellerini daha çok beğeniyorum. Bugün paylaştığım tığ oya modeli gene tek renk yazma kenarına yapılmış bir model.

Her zaman olduğu gibi yazma ile aynı renkte ip kullanmanız gerekiyor. Tığ battısını hazırlayın ve aynı renk ile ilk sırayı hazırlamaya başlayın. Tığ oya modelinin çimen kısmında delik şekli verilen tırabzanlar kullanılıyor. Bu sayede tığ oya modeli daha ağır bir görünüme sahip oluyor.

İlk olarak bir tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip tırabzanın etrafından dolanıp ilmeği kapatın. Böylece pipirik oluşturun. 1 zincir  çekip hemen yanına batıp bir tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip ara boşluğuna girip ilmeği kapatın. Bu şekilde ilk çimen kısmına başlamış oluyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


İki modelin arasındaki çimen kısmını istediğiniz kadar yapabilirsiniz. 1 tane tekli örümcek yapın. Üçüncü tığbattının tepesine girerek bir tane tırabzan yapın. Bir defa dolayıp hemen yanına bir tırabzan daha yapın. Bu şekilde 4 adet tırabzanı aynı boşluğa yapın. Beşinci tırabzanı bir sonraki tığ battı tepesine yapın. 6 zincir çekip oyanın tersini çevirin. İlk tırabzanın tepesine batıp kapatın. 5 zincir çekip geri dönün.

Bundan sonra örümcek yapın ve tırabzan ile kapatın. Bu şekilde aynı boşluğa 6 adet örümcek yapın. Bir tane örümcek yapın ve üçüncü zincire batarak aynı şekilde çimen yapmaya devam edin. Bundan sonra çimen kısmını tamamlayıp çiçek kısmına geçiyoruz. Renk değiştirip çimene batın.

4 zincir çekip örümceğin içine tırabzan doldurun. 8 zincir çekip aynı yere batın ve ilk yaprağı tamamlayın. Bu şekilde örümceklerin içine yaprak yaparak tığ oya modelini tamamlayın. Oya sandığım kanalı bu şık tığ oya modelini nasıl yaptığını videolu olarak anlatmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir