Muhteşem Tığ İşi Üçgen Şal ModeliBugün sizler için muhteşem bir tığ işi üçgen şal modeli hazırladım. Çok güzel bir şal modeli oldu umarım sizlerde beğenirsiniz. Modeli çalışmak için alize diva ip kullandım.

Şal modeline üçgen kısmın ucundan başlıyoruz. 5 zincir çekip bir halka oluşturun. Sonra 4 zincir çekip geri dönün. Halkanın içine 4 tane üçlü tırabzan yapın. 3 zincir çekip tekrar aynı yere 3 tane tırabzan yapın. Bu şekilde 4 defa tırabzan yapın. Aralarda 3 tane boşluk oluşturun.

5 zincir çekip geri dönün. İlk boşluğa 3 tane tırabzan yapıp 3 zincir çekin ve aynı yere 3 tane tırabzan yaparak kenar kısmını oluşturun. 4 zincir çekip ortadaki boşluğa girip sıkı iğne şeklinde kapatın. Tekrar 4 zincir çekip son boşluğa girerek kenar kısmını oluşturun.

5 zincir çekip geri dönün. İlk boşluğa kenar kısmını oluşturun. 4 zincir çekip ilk boşluğa girin. Önce ipi dolayıp bir ilmek çıkartın. İpi tekrar dolayıp bir ilmek daha çıkartın. Bu şekilde 6 ilmek çıkartın. Aradaki tırabzanın tepesine batın. Sonraki boşluğa geçip buradan da 6 ilmek çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bu ilmeklerin hepsini bir defada toplayıp bir zincir ile sıkıştırın. 5 zincir çekip dolguların tepesine batın. 5 zincir çekip aynı yere batın. Tekrar 5 zincir çekip aynı yere batın. 4 zincir çekip örgünün kenar kısmını yapın. 5 zincire çekip geri dönün.

Önce kenar kısmını yapın. Sonra 4 zincir çekip ilk boşluğa girip buraya bir tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip dolguların üzerindeki ve tam ortada kalan pipiriğe batın. 4 zincir çekip sonraki boşluğa girip bir tane tırabzan yapın. 4 zincir çekip sonraki boşluğa tırabzan yapın.

Sonra 4 zincir çekip kenar kısmını yapın. 5 zincir çekip geri dönün. Önce kenar kısmını yapın. 4 zincir çekip sonraki boşluğa girip 6 defa ilmek çıkartın. Aradaki tırabzanın tepesine batıp buradan bir tane ilmek çıkartıp sonraki boşluğa girin ve buradan da 6 tane ilmek çıkartın.

Sonra bu ilmekleri hepsini bir defada toplayıp bir ilmek ile sıkıştırın. 5 tane zincir çekip dolguların tepesine batın. Bu şekilde 3 taneye tamamlayın.  Aynı modeli kenarlarına aynı şekilde uyguladım. Bu şekilde çok daha güzel oldu. Umarım beğenirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.