Mor Menekşeli Bardak AltlığıAksesuar olarak kullanabileceğiniz mor menekşeli bardak altlığı yaptım. İsterseniz büyütüp yatak odası takımı veya şömen gibi değişik örgülerde yapabilirsiniz.

Evinizin dekoruna uygun renkleri tercih edebilirsiniz. Bence mor renk menekşe desenine çok yakışıyor. Pembe tonları da bu örgüde çok güzel oluyor. Bardak altlığının yapımında 5 ayrı renk kullandım.

Davet sofralarında çok şık bir aksesuar olacaktır. İlk olarak sarı renk ile 5 zincir çekip bir halka oluşturun. Sonra 3 zincir çekip 14 tane ikili tırabzan doldurun. 4 zincir çekip sonraki sırada bir zincir çekip bir tırabzan yaparak sırayı tamamlayın.

Sonraki sırada her deliğe iki adet tırabzan yapın. Dördüncü sırada ilk tırabzanın üzerine iki adet tırabzan yapın. Sonra tek tırabzan yapın ve tekrar çift tırabzan yaparak devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Her sırada ilk tırabzanın üzerine çift tırabzan yapıp araya tek tırabzan yapın. Her sırada tek yapılan tırabzan sayısı bir tane artarak devam edecek. Bu şekilde 84 adet tırabzan elde edinceye kadar örmeye devam edin.

Sonra siyah renge geçip her tırabzana bir defa batın ve aralarda birer zincir çekin. Sonraki sırada beyaz renge geçip her deliğe 2 adet tırabzan yapın ve sonraki deliğe geçerken bir zincir çekin.

Bir sonraki sırada açık renkli mor ipe geçip deliğe 6 adet tırabzan yapın. Sonraki deliğe batıp sıkı iğne örün. En son olarak mor iple sıkı iğne şeklinde devam ederken aynı anda birleştirme işlemini de yapacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.