Montana Rozetti İle Kış Rüyası Modeli YapımıKalın yapısı ile montana rozetti ördüğüm modele çok yakıştı. İpim kalın olduğu için 4 numara şiş kullandım. Önce çiftli sayılardan oluşan ilmekleri hazırlayın. Ön hazırlık olması için önce arka taraftan bütün ilmekleri ters örün. Bunu bir defaya mahsus olarak örüyoruz. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin ara boşluğuna girin ve bu aradan yeni bir ilmek çıkartın. İpi bir kez şişe dolayıp sonra bu iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Sponsorlu Bağlantılar


Sonra tekrar iki ilmeğin arasına girip ilmek çıkartın ve ipi şişe dolayın ve iki ilmeği düz örer gibi birlikte kesin. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve üçerli gruplar halinde duran ilmeklerin ortada kalan ilmeğini örmeden diğer şişe atlatın. İpi ön tarafa alıp iki ilmeği ters örerek kesin.

İp arka tarafta iken ikinci ilmeği örmeden diğer şişe atlatıp ipi ön tarafa alın ve iki ilmeği ters örerek kesin. Sırayı tamamlayınca ön tarafa geçin. Bu defa kenar ilmeğinden sonra bir ilmeği daha düz örün ve iki ilmek atlayıp ara boşluğuna girin ve bir ilmek çıkartın. 

Şişe bir kez ipi dolayıp ilmekleri düz örerek kesin. Kısacası aynı işlemleri ilmekleri kaydırarak devam edeceğiz. Bu modele kullandığım renk çok yakıştı. Örgü lastik olmadığı halde kıvrılmadı. Sanırım ipin kalın olması biraz düzgün olmasını sağladı.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.