Modelin İki Tarafını da Görüp Öyle Karar VerinBugünkü modelim çift tarafı da kullanılabildiği için oldukça avantaj sağlıyor. Örgünün iki tarafı da kullanıldığı için bundan sonra tercih ettiğiniz modeller arasında yer alabilir. Her iki tarafının da resmini sizlerle paylaştım. 

Özen inceleyip beğendiğiniz tarafa karar verin ve örgüye öyle başlayın. İlk olarak bütün ilmekleri düze çevirerek örüyoruz. Sonraki sırada önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeği arka tarafından girerek birlikte keser gibi düz örün.

İlmekleri şişten çıkartmadan ilk ilmeği bir kez daha düz örün. Ara vermeden sonraki iki ilmeği aynı şekilde birlikte düz olarak örün. İlmekleri şişten çıkartmadan ilk ilmeği bir kez daha düz örün. Bu şekilde devam edip kalan son ilmeği düz örüp sırayı bitirin.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün diğer tarafına geçince ilmeklerin tamamını ön yüzden girerek düz örgüye çeviriyoruz. Hem ön yüzde hem arka yüzde yapılan işlemlerde sürekli düz örüldüğü için bir tarafı haroşalı diğer tarafı ip atlamalı bir görünüme sahip oluyor. 

Ayrıca haroşa örgü ile yapıldığı için kıvrılmayan lastik istemeyen bir örgü oldu. Örgünün bir yüzünde ilmeklerin tamamını düze çevirirken diğer yüzünde ise iki ilmeği birlikte düz örüp sonra ilk ilmeği bir kez daha düz örerek örgüyü devam ettiriyoruz. 

Kıvrılmadığı için boyunluk ve şapka gibi örgülerde tercih edebileceğiniz gibi bebek ve erkek örgülerine de çok yakışacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir