Modelimin Adını Siz Koyun!Günlük sizler için bir modele anlatımlı video hazırlıyorum ve bu modellere her gün yeni isimler bulmak benim için zor oluyor. Bu yüzden bu modelin adını siz koyun. Spor bir model olduğu için erkek, çocuk ve bayan örgülerinin yanında genç kızların gözdesi olacak bir model.

Modeli 3 ilmek ve katları ile hesaplayıp bir ilmek ilave ederek sayılarını ayarlayabilirsiniz. Kalın iplerle daha belirgin olacaktır. İlk olarak kenar ilmeğini alarak başlıyoruz. Sonra iki ilmeği düz örüp üçüncü ilmeği 3 defa dolayarak düz örüyoruz. 2 ilmeği düz ör sonraki ilmeği 3 defa dolayarak örüyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmeği tekrar düze çevirerek örün. Dolayarak ördüğümüz ilmeği serbest bırakıp örmeden diğer şişe aktarıyoruz. 2 ilmeği düz örüp doladığımız ilmeği serbest bırakıp ipi ön tarafa alıp örmeden atlatarak devam ediyoruz.

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmeği ters örün ve üçüncü ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. İlmeği aktarırken ipi arka kısıma alıyoruz. 2 düz ör ipi arkaya alıp bir ilmeği örmeden diğer şişe geçir şeklinde devam edin. Arka yüze geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmeği terse çevir örmeden atlanan ilmeği tekrar örmeden atlatın.

Tekrar ön sıraya geçince örgünün ilk başına dönüyoruz. Kenar ilmeğini alıp iki düz ilmek ör üçüncü ilmeği 3 defa dolayarak ör şeklinde devam edin. Yeni örgü modelimin anlatımına da göz atmayı unutmayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir