Modelim Gökkuşağı Gibi OlduGörüntüsü ile gök kuşağını andıran bir model anlatımı yapacağım. Sevdiğim bütün renkleri bir araya topladım ve örmesi çok zevkli bir model hazırladım. Kalan ipleri değerlendirmek için çok iyi bir yöntem olacaktır. 

Yatak örtüsü veya yatak şalı gibi yerlerde bu modeli kullanıp evinizi renklendirip şenlendirebilirsiniz. Şiş ile yapılan bu modeli önce nereye kullanacağınıza karar verin. Sonra çiftli sayılardan oluşan ilmekleri hazırlayın. Sponsorlu Bağlantılar


İlk kullanacağınız rengi şişe ilmek olarak takın ve ilk sırayı arka yüzden düz olarak sıra sonuna kadar örün. Sıra sonuna gelince bu defa tekrar renk değiştirin. Farklı bir renk ip takın ve ilk ilmeği düz olarak örün. Bundan sonra bir ilmek ters örüp bir ilmeği bir alt sırasına batarak düz örün. Aynı selanik örgü gibi ters ilmekler normal örülecek düz ilmekler ise bir alt sıraya batılarak örülecek. Arka sıraya geçince bütün ilmekler düz örülüp sıra tamamlanacak. Tekrar ön yüze geçince bu defa bir alt sıraya batılıp örülen ilmekler ters örülürken diğer ilmek ise bir alt sıraya batılıp düz olarak örülecek. 

Model bitene kadar arka yüzde bütün ilmekler sadece düz olarak örülecek. Her renk ile iki sıra örülüp sonra renk değiştirilecek. Her defasında model kaydırılarak yapılacak.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

Bunlarda İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir