Mısır Taneli Örgü Modeli TarifiMerhaba sevgili örgü severler. Alize diva plus ile çok şık bir mevsimlik örgü modeli hazırladım. Modeli ister yazlık hale getirebilirsiniz ister kışlık örgü haline getirebilirsiniz. Şal ve boyunluk gibi örgülere yakışacağı gibi bluz veya hırka gibi örgülere de yakışacaktır. 

Nasıl yapıldığına gelecek olursak önce tekli sayılarda ilmekleri hazırlamalısınız. Sonra ön hazırlık olması için bir sıra arka yüzde bütün ilmekleri düz olarak örün. 

Ön tarafa geçince önce kenar ilmeğini örün sonraki ilmeği ön tarafından girerek üç defa dolayıp düz örün. Bir ilmek ters örüp bir ilmek üç defa dolayıp düz örün. Bu sırada ilmekler bir düz bir ters şeklinde örülecek. Ters ilmekler aynen örülürken düz ilmekler ise üç defa dolayarak örülecek.Sponsorlu Bağlantılar


Bu örgüde üç defa dolamanın amacı ilmeğin boyunu uzatmak içindir. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri düze çevirerek öreceğiz. Üç defa doladığımız ilmekleri serbest bırakıp düz örün. 

Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra ilk ilmeği tekrar üç defa dolayıp düz örün. Bir ilmek ters örüp bir ilmek düz örerek devam edin. Düz ilmekleri üç defa dolayarak örün.  

Arka tarafa geçince bütün ilmekleri düz örerken üç defa doladığımız ilmekleri açmadan ön tarafından girerek düz örün. Bu sırada ilmekleri fazla gevşek bırakmayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir