Mısır Püskülü Örgü ModeliBu defa karşınıza mısır püskülü adını verdiğim ve bayan örgülerine çok yakışacağını düşündüğüm bir model ile geldim. Bayan örgülerinin yanında bebek örgülerine de çok yakışacağını düşünüyorum

4 ilmekle yapılan model için ilmekleri ayarlayıp arka tarafta modeli kurmaya başlıyoruz. İlk ilmeği düz örüp 3 ilmek ters örün. 1 ilmek düz örüp 3 ilmek ters olarak sıra boyunca örün. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeği ters örün. İlmeğin yanındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın. 

Sonra ipi şişe bir kez dolayıp ilmeğin kendisini düz olarak örün. Arada 3 tane ilmeği ters örüp sonraki ilmeğin arasından bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp ilmeğin kendini düz olarak örün. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince iki ilmeği düz örüp bir ilmekten çıkarttığımız 3 ilmeğe gelince ilk ikisini ters örün. Son ilmeğin yönün çevirerek ters örün. 3 ilmek düz örüp 2 ilmek ters örün. Son ilmeği çevirerek ters örün. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte kesin. Bir ilmek düz örüp sonraki iki ilmeği düz örerek kesin. Arada bir tane ilmeği ters örüp iki ilmeği tersten girip birlikte kesin.

1 ilmek düz örüp kalan iki ilmeği düz örerek kesin. Arka tarafa geçince ilk başlangıçta olduğu gibi örgüyü tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.