Mısır Patlağı Örgü Modelini Görenler Bayılacak!Bugün çok iddialı olan mısır patlağı örgü modelini hiç vakit kaybetmeden sizlerle hemen paylaşmak istedim. İlk defa gördüğüm bir model. Fare dişi örgü modeline benzeyen ama tamamen farklı yapılan bir model. Çok güzel bir model ve erkek kadın demeden her yere ve her örgüye çok şık olacaktır. Ayrıca lastik istemeyen bir model olması avantaj sağlamaktadır.

Modelin yapımı için istediğiniz sayıları kullanabilirsiniz. Alize baby best ip ve 3,5 numara şiş kullandım. Modelin yapımı 2 sıradan oluşuyor. Hiç zorlanmadan kolayca yapabileceğiniz bir model olduğunu söyleyebilirim. Önce ilmekleri şişe takın.

Ben önce arka taraftan ilmeklerin tamamını düz olarak örün. Sırayı tamamlayınca örgüyü çevirip ön tarafa geçin. Önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek ters örün. Sonraki ilmeği bir alt sırasına batıp bir ilmek çıkartın. Çıkartılan bu ilmeği biraz büyük çekip şişe takın.Sponsorlu Bağlantılar


İki ilmek olarak birlikte düz örerek kesin. Böylece herhangi bir ilmek artışı olamayacaktır. Bir ilmek ters örüp düz ilmeğe gelince bir alt sırasına batıp yeni bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmeği şişe takıp birlikte düz örerek kesin. Bu şekilde sırayı tamamlayın.

Tekrar arka tarafa geçince ilmeklerin tamamını düze çevirerek örün. Tekrar ön tarafa geçince herhangi bir kaydırma yapmadan modeli uygulamalıyız. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek ters örün. Düz ilmeğe gelince aynı şekilde bir alt sırasından ilmek çıkartın.

Çıkartılan ilmekle yanındaki ilmeği düz örerek kesin. Gördüğünüz gibi çok kolay yapılan bir model. Ben severek ördüm umarım sizlerde severek örüp kullanırsınız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.