Minik Yapraklı Bayan Yelek ve Etol Şal ModeliOldukça farklı görünen minik yapraklı bayan yelek ve etol şal modeli hazırladım. Modelin kenar kısımları yaprak şeklini alan dalgalı bir görünüme sahip. Özellikle etol şal modeli olarak kullanılınca kenar kısımları yaprak şeklini alıyor. Çeyiz için yelek modeli arayanlar için angora iple küçük bir parça ördüm. Fantezi lastik ile başlangıç lastiğini hazırladım. İnce ip kullandığım için iri zikzak görünümlü bir lastik modeli tercih ettim. Yelek modeli 12 ilmek ve katları ile yapılıyor.

Bu yelek modelinde bir model eksilirken diğer model artırılıyor ve bu şekilde sayı dengede kalıyor. Önce lastik hazırlayın. Sonra örgünün ön sırasından örmeye başlıyoruz. 2 ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Arada 2 ilmek ters örüp sonraki 5 ilmeği düz olarak örün. Devamındaki 2 ilmeği tersten girerek birlikte toplayarak örün. Sonra aynı şekilde sıra boyunca örgüye devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince artırma yapılan bölümdeki ilmekleri ters örerken eksiltme yapılan bölüme gelince ilk 2 ilmeği beraber ters örerek toplayın. Diğer ilmekleri aynen örün. Eksilen yaprak modelini hem ön yüzde hemde arka yüzde eksiltmeye devam edeceğiz. Tekrar ön sıraya geçince 2 ilmek ters örün. Sonra bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve son ilmeği tekrar düz olarak örün.

Arada 2 ilmeği ters örün. 3 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeği tersten girerek birlikte toplayın. Bu şekilde devam edeceğiz. Örgünün arka sırasına geçince artırma yapılan yaprak bölümünü ters olarak örün. Aradaki 2 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeği ters örerek toplamayı unutmayın. Tekrar ön sıraya geçince 2 ilmek ters örün. 2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve 2 ilmek düz örün.

Aradaki 2 ilmeği ters örün. Son kalan 3 ilmeğin ilkini düz örüp sonraki 2 ilmeği tersten girerek birlikte toplayın. Örgünün arka sırasına geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Sadece eksiltilen yaprak modeline gelince son kalan 2 ilmeği beraber ters örerek toplayın. Böylece eksilecek ilmekleri bitirmiş olacaksınız. Örgünün ön sırasına geçince tek kalan ilmeği artırmaya 7 taneye çıkan ilmek sayısını eksiltmeye başlayacağız. Modeli kaydırarak tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.