Minik Şemsiyeli Örgü ModeliBebek örgülerinde kullanılan bir model biraz değiştirerek farklı bir hale getirdim. 3 ilmek ters bir ilmek düz olarak örgüye başlandığı için kıvrılmayan bir model oldu. 3 ilmek ters bir ilmek düz şeklinde modeli kuruyoruz. 

Arka tarafa geçince ilmekleri olduğu gibi aynen örün. Ön tarafa geçince 3 tane olan ters ilmeği örün. Düz ilmeğe gelince bir kez örüp ipi şişe dolayın ve bir kez daha düz örün. Tek ilmeği 3 tane olarak öreceğiz. Aralardaki 3 ilmeği ters olarak örerken düz ilmekleri 3 tane olarak öreceğiz.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta ise 3 tane düz ilmeği örüp artırdığımız ters ilmeklere gelince ilk ilmeği örmeden atlayın. Bir ilmek ters örün. Son ilmeği de örmeden atlayın. 3 ilmek düz örüp ters ilmeklerin ilkini ve sonuncusunu örmeden atlayıp ortadaki ilmeği ters olarak örün.

Örgünün ön tarafına geçince artırdığımız düz ilmeklere gelince ilk ilmeği yanındaki ilmekle keserek örün. Ortadaki ilmeği düz örüp son kalan ilmeği de yanındaki ilmekle birlikte keserek düz örün.

Ön tarafa geçince 3 ilmek düz örüp aradaki bir ilmeği ters örün. Arka tarafa geçince 3 ilmek ters bir ilmek düz şeklinde devam edeceğiz. Ön tarafa geçince aradaki ters ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek düz 3 ilmek ters olarak örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir