Minik Desenlerden Oluşan Örgü ModeliMinik desenlerden oluşan paylaştığım örgü modelini bebek örgüleri ve bayan örgüleri gibi yerlerde kullanabilirsiniz. Çok basit olarak yapılan bu örgü 4 ilmek ve katları ile yapılmaktadır. 

Kullandığım ipim orta kalınlıkta ve 3,5 numara şiş ile ördüm. Önce bir sıra bütün ilmekleri ön yüzde düz arka yüzde ters olarak ördüm. Tekrar ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp sonraki iki ilmeği tersten girerek düz örer gibi kestim. Sonraki iki ilmeği giriş yönünde girerek birlikte düz örer gibi kesin. Arada 4 ilmeği düz örüp aynı şekilde 4 ilmeği keserek devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüzde bütün ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp kestiğimiz iki ilmeği örmeden önce bu iki ilmeğin ara boşluğuna girip bir ilmek çıkartın ve bu ilmeği biraz uzun tutun. Sonra iki ilmeği düz örüp ayı boşluğa girin ve bir ilmek daha çıkartın. 

Böylece kestiğimiz ilmeklerin yerine yenilerini artırmış olacağız. Arka yüzde ters örüp ön yüzde bu defa aralarda koyduğumuz 4 ilmeğe modeli uygulayıp kaydırın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir