Minik Çiçekli Şirin Örgü ModeliGörünümü ile Türkan şorayın kirpiği modeline benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken şirin ve kolay bir model oldu. Model 5 ilmekle yapılıyor aralarda birer tane düz ilmek boşluk var. 

Bu model için ister lastik kullanın ister bir iki sıra haroşa yapın. Başlangıçta ne kullanırsanız kullanın ön yüzde bütün ilmekleri ön yüzde düz olarak öreceğiz. Arka yüzde modeli kurmaya başlayacağız.

Kenar ilmeğini örmeden alıp sonraki 5 ilmeği çift dolayarak ters örün. Altıncı ilmeği normal şekilde ters örün. Sonra tekrar 5 ilmeği çift dolayarak ters örün. Bu şekilde arka yüzde bütün sırayı tamamlayın. Ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp çift doladığımız 5 ilmeği serbest bırakıp şişe geri takalım.Sponsorlu Bağlantılar


Boyu uzayan bu 5 ilmeğin ilk 3 tanesine tersten girerek yön değiştirin ve şişe geri takın. Bu 5 ilmeği birlikte düz örer gibi örüp ilmeği biraz uzatın. İpi bir kez dolayıp bir kez daha aynı ilmeği örüp ipi bir kez daha dolayın ve bir kez daha örüp toplamda yeni 5 ilmek elde edin. Sonraki bir ilmeği düz örüp diğer çift dolanan ilmekleri serbest bırakıp aynı işlemi tekrarlayın. Arka yüze geçince kenar ilmeğini ters örüp sonraki 5 ilmeği düz olarak öreceğiz. Tekrar ön yüze geçince bütün ilmekleri düz örüp arka yüzde aynı şekilde modeli kaydırarak tekrarlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir