Mevsim Çiçekleri Tığ İşi Yelek ModeliMevsim çiçekleri tığ işi yelek modelini görünce çok beğeneceksiniz. Gelin yeleği olarak yapabileceğiniz çok şık bir yelek modelini sizlerin beğenisine sunuyorum. Yelek yapımı için kullanılan ekru renk bu modele çok yakışmış.

38-40 beden için kullanabileceğiniz beden ölçülerinde sayılarını vereceğim. 3 veya 4 tane angoa ip veya simli şal ipi kullanabilirsiniz. Tığ işi yelek modeli olduğu için çok kalın ip kullanmayın.

38-40 beden için önleri 6 model ve lastik olarak yapabilirsiniz. Arka parçayı ise 11 model olarak yapabilirsiniz.

Yeleğin yapımına önce lastik kısmından başlanıyor. Önce yan şekilde tırabzan örün. Her model için 6 sıra tırabzan yapmalısınız.

Sonra örgüyü çevirip yan ördüğünüz tırabzanları çevirip üzerine modeli kurmaya başlayın. Yan örülen tırabzanların 3 sırasına ön lastik için tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Yelek için yaka ve koltuk kesimi yapımını anlatan videoyu da ekledim. Koltuk için kare kesim yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Sevda hanım hem yelek için gerekli sayıları hem yaka ve koltuk kesimlerini videolu olarak anlatıyor.

Verdiğim ölçülerdeki yelek için ön koltuk kesiminde iki model kesilirken arka koltuk için bir model kemseniz yeterli olacaktır.

Ayrıca yaka kesimi için 2 model kesmeniz yeterli olacaktır. Beden ölçüsü büyürse koltuk kesimi için daha fazla model kemseniz gerekecektir. Büyük bedenlerde ön koltuk kesimi daha fazla yapılır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir