Mercan Yeşili Klasik Yelek YapımıYelek modeli denilince akla klasik modeller gelmektedir. Yapımı emek isteyen bir yelek modeli olmasına rağmen oldukça ağır bir model olmuş. İster kaynana için ister gelin kız yeleği yapın her ikisi içinde uygun bir modeldir. Her türlü iple gayet güzel olacak bir yelek modeli.

Standart beden için uygun büyüklükte yapılmıştır. 42-44 beden yelek yapmak için ön parçaları 81 ilmekle başlayabilirsiniz. Yelek modelinin arka parçası için 137 ilmek yeterli olacaktır. Her beden için bir model büyütmeniz yeterli olacaktır.

Kullanacağınız ip ve şiş kalınlığı ölçüyü değiştirecektir beden büyüklüğünü ayarlamak için bunu göz önünde bulundurun. Her model için 7 ilmek gerekmektedir. Beden büyütüp küçültürken ön parçalara bir model ekleyin. Aka parçaya ise 2 model ekleyin.Sponsorlu Bağlantılar


Büyük bedenlerde ön parçaları biraz daha büyük yapın. Göğüs kısmı arkaya doğru çekmesin. Yelek modeli için ön kol kısmından 2 model kesin. Yaka için 5 model kesin. Yelek yapımı için mercan renkli ip kullanılmıştır. Yetişkin hanımlar için bu renk uygun olsa da genç kız çeyizi için yapmayı düşünüyorsanız pudra pembesi veya krem rengi gibi daha pastel tonlardaki ip renklerini tercih edin.

Sevda hanım iki ayrı video ile ajurlu yapılan bayan yelek modelini ve yaka koltuk kesimlerini detaylı şekilde anlatmış. Ayrıca çeyiz için yelek yapacaksanız angora ipleri tercih edin. Böylece yelek modeli daha zarif ve ilgi çekici olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.