Melek Kanadı Kız Çocuk Şapka ve Patik TakımıÇok beğendiğim melek kanadı kız çocuk şapka modelini sonunda ördüm. Patik modeli ile birlikte takım şeklinde hazırladım. Çok çabucak örülen bir şapka modeli olduğunu söyleyebilirim.

Şapka ve patik takımı için nako elit baby ip ve 3 milim kalınlığında tığ kulladım. Bir tane ipin yarısını kulladım. Melek kanadını beyaz renk kullandığım için diğer kısımlarını koyu bir gri renk ile hazırladım. Böylece melek kanatları daha belirgin bir hale geldi.

Şapkanın yapımına tepe kısmından başlanıyor. Önce 4 zincir çekip kapatın ve bir halka oluşturun. Sonra bu halkanın içine 13 adet tırabzan yapın. Sonra ikinci sıraya geçince her tırabzanın üzerine çift tırabzan yapın. Böylece ilmek sayısı iki katına çıkacak. Üçüncü sırada ise önce çift tırabzanla başlayın.

Sonra tek tırabzan yapın sonra tekrar çift tırabzan yapın. Dördüncü sırada ise önce çift tırabzan sonra iki tane tek tırabzan ve sonra tekrar çift tırabzan yaparak devam edin. Son artırma sırasında önce çift tırabzan sonra 3 adet tekli tırabzan ve tekrar çift tırabzan yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Bundan sonra artırmayı bırakın ve her tırabzanın üzerine bir tane tırabzan yaparak devam edin. İstenilen uzunluğa gelince lastik kısmına geçiyoruz. Bu sırada tırabzanların tepesine değil ara boşluklarına girerek örüyoruz. Lastiğin bittiği yere beyaz ip ile bir sıra çizgi koyarak bitirin. Sonra melek kanatlarını yaparak dikin.

Patik modeli için 10 zincir çekin. Sonra ipi dolayıp üçüncü zincire batın ve 2 tane sıkı iğne yapın. Sonra her zincire bir tane sıkı iğne yapın. Son zincire 6 tane sıkı iğne yapın. Örgüyü çevirip diğer tırabzanların tersine birer tane sıkı iğne yapın. Örgünün başlangıç noktasına gelince 3 adet sıkı iğne yapın.

Sonraki iki sırada 6 tane olan sıkı iğnelerin üzerine bir çift bir tek şeklinde sıkı iğne yapın. Sonra patiğin üst kısmına geçin. Bu sırada ilmeklerin tepesine değil ara boşluğuna girerek ikili tırabzan örün. Sonraki sırayı da aynı örün. Sonra burun kısmına gelen yerde ilmekleri çiftli kapatarak eksiltme yapın. Sonra lastik yaparak bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir