Mavi Boncuklar Örgü ModeliSevgili örgü severler soğuk bir kış akşamından hepinize merhaba diyerek sözüme başlıyorum. Sıralı olarak yapılan bir model anlatımı ile karşınızdayım. 2 ve katlarını ayarlayarak örgüye hemen başlayabilirsiniz.

Model için önce bir sıra bütün ilmekleri ters olarak örün. Sonra ön tarafa geçince ilmekleri bu defa düz olarak örün. Arka tarafta tekrar ters olarak örün. Ön tarafa geçince modeli kurmaya başlıyoruz.

Kenar ilmeğini alıp iki ilmeği ters örerek birlikte örün. İpi arkaya alarak aynı 2 ilmeği düz olarak örün. Sonraki iki ilmeğe geçerek ilmekleri birlikte ters örerek toplayın. İlmekleri şişten çıkartmadan bir kezde düz olarak örün.

Ön yüzde ilmekleri ikişerli olarak önce ters sonra düz olarak örün. Böylece herhangi bir ilmek eksilmesi veya artması söz konusu olmayacak. Örgünün arkasını çevirince kenar ilmeğini ve bir ilmeği düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


İpi arkaya alıp bir ilmek örmeden atlatın. Bu sırada ikişerli görünen ilmeklerin ilkini düz örüp ikincisini ise örmeden atlatarak devam edeceğiz. Örgünün ön tarafına geçince kenar ilmeğini alıp örmeden atlanan ilmeği ipi arkaya alarak tekrar örmeden atlatın diğer ilmeği ise ters olarak örün.

Her defasında bir ilmek örmeden atlatıp bir ilmek ters örerek sırayı tamamlayın. Sonra örgünün arkasına geçince ilk başlangıçta yaptığımız işlemleri tekrarlayalım. Aralarda 3 sıra düz örgü ile boşluk verdim ama bu boşluğu dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir