Manolya Çiçekleri Sıralı Şiş Örgü ModeliSıralı bir örgü modeli hazırladım. Açık renk iplerle çok güzel görünen bir örgü modeli. Aralarda haroşa kullanıp modeli sadeleştirdim. Dilerseniz hiç ara vermeden modeli uygulayabilirsiniz.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son iki tane kenar ilmeği ilave ediliyor. İlk olarak ilmekleri hazırlayın. Önce örgünün arka sırasından örmeye başlıyoruz. Bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri tekrar düz olarak örün.

Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince her ilmeğin arasında bir tane dolayarak artırma yapın. Bu sırada ilmek sayısı ikiye katlanıyor. Örgünün arka sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki üç ilmeği aralardaki doladığımız ilmekleri serbest bırakarak uzatın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bu 3 ilmeğin ara boşluğundan girip yeni bir ilmek çıkartın. Bir kez ipi şişe dolayıp ikinci ve üçüncü ilmeğin arasından girip yeni bir ilmek çıkartın. İpi ön tarafa alarak 3 ilmeği birlikte ters örün. 3 ilmekten 4 tane yeni ilmek elde etmiş olacaksınız.

Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek düz örün sonraki iki ilmeği tersten girerek birlikte düz örün. Bir ilmek daha düz örüp ilk modeli bitirin. Bir tane fazla olan ilmek sayısını bu sırada eski haline getirin. Örgünün arka sırasına geçince bütün ilmekleri düz örerek örgünün ilk başlangıcındaki yapılan işlemlere geri dönün. Bebek örgüleri ve bayan örgüleri için kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.