Lif Modelleri Yeni SezonLif, Türk kültürünün vazgeçilmez banyo ürünlerinden biridir. Özellikle evlilik hazırlığı yapan genç kızların gelin bohçasında en yeni lif modelleri bulunur. Kilim desenli lif modellerinden tutun da hayvan desenli lif modellerine kadar çok farklı desenlere rastlamak mümkündür. İlk lif ne zaman yapıldı bilinmez ama hayatımızda önemli bir yere sahip olduğu bir gerçektir. Lif, el emeğidir kazanç kapısıdır. Her bir ilmeğinde, onu yapanın el becerisini barındırır. Bazen de karmaşık ve zıt renklerin ahenkli bir kombinasyonundan ibarettir. Lif, aynı zamanda üretim, aile bütçesine katkı demektir.

Genç kızların ve kadınların artan ipleri bir araya getirerek kullandığı lif, onu üreten kişinin bir parçasıdır. Bundan dolayı üzerine işlenen desenler ve yapım tekniği de doğal olarak yapan kişiye ve kullanılacak olan yere göre farklılık gösterir. Örgü lif modelleri kadar tığ ile yapılan tığ işi lif modelleri de oldukça dikkat çekicidir. Son yıllara gelindiğinde lifler, artık bir sanat şaheseri niteliği gösterir. Artan ipleri değerlendirmenin ötesinde, özel tasarım ve dekoratif özelliğine de sahiptir.Sponsorlu Bağlantılar


Son yıllarda sosyal medyanın kullanımının artmasıyla birlikte örgü ve el işi seven hanımların paylaşımlarıyla çok zengin bir örgü yelpazesi karşımıza çıkıyor. Öyle ki el işi örgüler tam artık azaldı derken televizyon yayınlarında el işi örgü paylaşımlardan dolayı tekrar gün yüzüne çıktı. Bu nedenden dolayıdır ki el işleri o kadar hızla gelişti ki böylece muhteşem bir hobi haline geldi. Üzüm motifli lif modelini takım halde çeyiz için yapabilirsiniz. Son günlerde değişik renkleri yapılarak tercih edilen bir model. Bu tür lif modellerini bebek hazırlığı içinde olanlar tercih edebilirler. Yapımı biraz dikkat isteyen bir model.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir