Lastiksiz Patlak Örgü ModeliLastiksiz başlanılan patlak örgü modelini hazırladım. Lastik görünümlü bir örgü modeli olması nedeni ile size avantaj sağlayacaktır.

Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 3 tane ilmek ilave etmelisiniz. Önce ilmekleri hazırlayıp arka  sırasından örmeye başlıyoruz. Kenar ilmeğini örmeden alın. İpi ön tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki 3 ilmeği düz olarak örün. İpi ön tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatın.

Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği iki defa düz örün. Buradaki ilmeği çift örmemizin sebebi bir sonraki sırada ilmeğin boyunu uzatmak içindir. Bir ilmek ters olarak örün. Sonraki ilmeğin içine değil bir alt sırasına batıp buradan yeni bir ilmek çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Bu ilmeği şişe geri alıp iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Bir ilmek ters örüp sonraki ilmeği çift girerek düz örün. Sırayı tamamlayınca örgünün arka sırasına geçin. Kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki çift gidiğimiz ilmeği ipi ön tarafa alarak örmeden atlatın. Sonra 3 ilmeği düz olarak örün.

Her defasında arada bir tane ilmeği iki sırada bir öreceğiz. Ön sırada ilmeği çift dolayarak örüp arka sırada ise örmeden atlatın. Aradaki model ise iri ve kabartmalı görünen bir model. İlmeğin alt sırasından bir tane yeni ilmek çıkartıp bu ilmeği alt sırasına girilen ilmekle beraber düz örerek topluyoruz. Böylece model şeklini almış oluyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.